سرو ای تی

گزارش مالی جدید سونی منتشر شد که براساس آن شاهد پیشرفت این شرکت در بخش های مختلف هستیم. در بخش ارتباطات و تولیدات موبایل که مسئول بخش سری اکسپریا و وایو می باشد، شاهد رشد فروش اسمارت فون های سری اکسپریای این شرکت هستیم، اما در بخش فروش پی سی این شرکت با افت روبرو بوده است. شاید به همین دلیل باشد که سونی بدنبال فروش بخش پی سی خود میباشد.

در طول این دوره سه ماهه، سونی موفق به فروش حدود ۱۰.۷ اسمارت فون اکسپریا شده، در حالیکه در سه ماهه قبل از آن، سونی حدود ۱۰ میلیون اسمارت فون فروخته بود. میانگین قیمت فروش یا ASP اسمارت فون های اکسپریا نیز با رشد نسبت به دوره قبل روبرو بوده که همراه با رشد نرخ ارز مطلوب به حدود ۴۴.۸ درصد افزایش و ۴.۳۹۶ میلیارد دلار رسیده است. میزان زیان خالص آنها در این دوره هم چیزی در حدود ۱۲۰ میلیون دلار می باشد که ۷۸ میلیون آن مربوط به ضرردهی در بخش پی سی هاست.

111

شرکت سونی همچنین پیش بینی خود برای فروش اسمارت فون های سری اکسپریا را از ۴۲ میلیون به ۴۰ میلیون کاهش داد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که در طول این سال مالی، آنها تاکنون ۳۰.۳ میلیون دستگاه اسمارت فون فروخته اند، پس سونی تنها میبایست حدود ۱۰ میلیون اسمارت فون دیگر در سه ماهه اول ۲۰۱۴ به فروش برساند تا به رقم مورد نظر دست پیدا کند.

در بخش بازی سونی نیز شاهد افزایش درآمد هستیم. شاید دلیل اصلی آن عرضه کنسول پلی استیشن ۴ باشد. این بخش در این دوره حدود ۴.۲۰۷ میلیارد دلار درآمد داشته است. درآمد عملیاتی آنها هم حدود ۱۷۲ میلیون دلار می باشد.

112

بخش بزینس تصویربرداری آنها هم زیاد فعال نبوده و فروش آنها نسبت به سال گذشته تنها حدود ۶ درصد رشد داشته و به عدد ۱.۸۸۶ میلیون دلار رسیده است. البته آنها در این بخش سود عملیاتی برابر با ۱۱۵ میلیون دلار بدست آوردند که بهتر از دوره مشابه در سال قبل می باشد. فروش LCD TVهای این شرکت هم با رشد نسبت به سال قبل روبرو بوده که یکی از دلائل آن کاهش محصولات آنها در این بخش از جمله دستگاههای سرگرمی خانگی می باشد.

درآمد تثبیت شده کمپانی سونی (شامل بخش سرویس های مالی) به عدد ۲۲.۹۷۹ میلیارد دلار رسیده که ۲۳.۹ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر می باشد. درآمد عملیاتی آنها نیز در عدد ۸۶۰ میلیون دلار ایستاده است. [gsmarena]

Share Button

منبع pcwar

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

کد امنیتی