سرو ای تی

425شرکت گوگل در اواسط ماه اکتبر بود که سیستم عامل اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی را همراه با انتشار دستگاه های اندرویدی جدید از جمله تلفن هوشمند Nexus 6 ، تبلت Nexus 9 و Nexus Player راه اندازی کرده است.متاسفانه پس از سه ماه انتشار تاکنون تعداد کمی از دستگاه های اندرویدی به اندروید آب نبات چوبی ارتقا یافتند و بسیاری از شرکتها تاکنون برنامه خود را جهت ارائه این بروزرسانی مشخص نکردند.
اما گوگل و شرکای سخت افزایش شروع به گرفتن این بروزرسانی کرده اند. طبق گزارش منتشر شده توسط گوگل تنها ۱٫۶ درصد دستگاه های اندرویدی به اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی ارتقا یافته اند و این در حالی است که ماه قبل زیر ۱٫۰ درصد ارتقا پیدا کردند.
علاوه بر آن گزارشات نشان می دهند رشد دستگاه های اندرویدی که به اندروید ۴٫۴ کیت کت ارتقا یافتند نسبت به ماه قبل کم بوده است زیرا ماه قبل ۳۹٫۱ درصد بوده و ماه جاری تنها ۰٫۶ درصد افزایش داشته و به ۳۹٫۷ درصد رسیده است. البته این میزان رشد متاسفانه تنها در ژانویه کم بوده است زیرا در ماه دسامبر رشد ۶ درصدی را تجربه نمود.

نسخه های دیگر اندروید نیز تا ۲ فوریه رشد زیادی نداشتند و پس از اندروید ۴٫۴ کیت کت اندرویدهای ۴٫۱/۴٫۲/۴٫۳ جیلی بین بیشترین سهم بازار اندروید را به خود اختصاص دادند. خوشبختانه شرکت HTC در این هفته اعلام کرد دو تلفن هوشمند One M8 و M7 بزودی به اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی ارتقا خواهند یافت.

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

کد امنیتی